Dość laby koszykarze wracają do pracy! Wszyscy wiedzą, że okres przygotowawczy to najcięższy i jednocześnie najważniejszy okres sezonu...to wtedy budujemy naszą wytrzymałość i parametry motoryczne, ale to wtedy głównie nowa grupa ludzi ma kilka tygodni by się poznać, a trenerzy mają czas by wdrożyć swój system gry.

Nasi zawodnicy na pierwszym treningu spotkają się w czwartek 10 sierpnia..."Ze względu na obecność Kosz Kadry na Arenie Gliwice cały sierpień nasz zespół będzie korzystał z obiektów GCE Gliwice gdzie mamy dobre warunki do pracy czyli halę na wyłączność oraz siłownię"- dowiadujemy się od naszego GMa Łukasza Kopery. Nasi imporci zjeżdżać się będą stopniowo, bo Kadre, Koby i Terry dostali zgodę trenera na przyjazd po zakończeniu rozgrywek kanadyjskiej CEBL. Pierwszym, który zawita do naszego kraju będzie Josh Price i jego spodziewamy się na treningu we wtorek 15go sierpnia.

" Zaczynać będziemy od testów motorycznych by sprawdzić stan fizyczności oraz funkcjonalności naszych zawodników po dłuższej przerwie. Jestem w stałym kontakcie z chłopakami i zakładamy, że przyjadą gotowi do dużych obciążeń" przekazał nam nasz motoryk Dawid Zimny.
Jaki plan gier sparingowych? Nasi kibice będą mogli na "dzień dobry" zobaczyć zespół już dwukrotnie w sierpniu, dlatego serdecznie zapraszamy!

Plan gier sparingowych Tauron GTK Gliwice:

 1. 23.08.- GKS Tychy (1 liga) , Arena Gliwice godzina 19.30
 2. 25-26.08- Turniej Brno ( Basket Brno, ZTE Zalakeramia, Levice Patrioti, Tauron GTK Gliwice)
 3. 29.08.- BK Opava (mistrz Czech, uczestnik Champions League), Arena Gliwice 19.30
 4. 01-02.09.- Turniej Nova Ves ( Spisski Rytieri, DEAC Debreczyn, BK Iskra Svit, Tauron GTK Gliwice)
 5. 05.09.- Opava, wyjazd
 6. 07.09.- WKS Śląsk Wrocław, wyjazd
 7. 16.09.- BK Nymburk (uczestnik Fiba Europe Cup), mecz pokazowy w Kłodzku