Wzmocnieniem polskiej rotacji na obwodzie będzie w przyszłym sezonie 24-letni Jan Malesa.

Jan Malesa jest wychowankiem Kadetu Biała Podlaska. Jako młody, perspektywiczny zawodnik podpisał wieloletni kontrakt w Akademii Śląska Wrocław skąd w sezonie 2019/2020 został wypożyczony do 1-ligowego Doralu Nysa Kłodzko. I właśnie ten sezon okazał się przełomowy w karierze naszego nowego obrońcy. Janek wszedł przebojem do 1 ligi kończąc sezon ze średnią ponad 13 punktów na mecz.
Prawdziwym sprawdzianem miały być kolejne dwa sezony, w których ciągle młody Malesa dostał rolę w drużynie z aspiracjami na awans czyli w drużnie Górnika Wałbrzych. Ponad 20 minut na parkiecie i dwukrotne dojście do finałów tych rozgrywek dały grę pod presją i doświadczenie niezbędne do zrobienia kolejnego kroku. I tak poprzedni sezon to już "lekcja życia" u trenera Żana Tabaka w Treflu Sopot. Słynący z twardej ręki trener bardzo chwalił Jana Malesę za charakter, nieustępliwość i profesjonalizm jednak w drużynie budowanej z myślą o medalach wielu szansa na granie nasz nowy zawodnik nie dostał.
Teraz przyszedł czas na kolejny krok...głodny gry i zaistanienia w ekstraklasie...czy Gliwice nie są idealnym miejscem?
-" Zyskujemy zawodnika, który wzmocni rywalizację na treningach, wiem, że Janek jest bardzo charakternym zawodnikiem i na pewno będzie rywalizował o minuty z naszymi młodymi wilczkami Buszem i Maciejakiem"- trener Paweł Turkiewicz.