Powołany do szerokiej reprezentacji Łotwy na zbliżające się Mistrzostwa Świata, zwycięzca konkursu rzutów za 3 punkty PLK, były zawodnik klubów najlepszej ligi europy hiszpańskiej ACB- 33-letni Martins Laksa został zawodnikiem Tauron GTK Gliwice.

Zamykamy nasz roster poważnym ruchem. Martins Laksa to zawodnik, który przez 2 lata z powodzeniem reprezentował barwy Startu Lublin będąc liderem ekipy z Lublina ze średnią ponad 14 punktów na mecz. Całą swoją karierę nasz nowy strzelec oscylował wokół 40% celności rzutów zza łuku i nasz sztab w takim właśnie celu zdecydował się na usługi łotewskiego zawodnika. Nie bez znaczenia będzie również doświadczenie jakie przyniesie ze sobą Martins...liga ACB, bundesliga, liga węgierska i wreszcie medal z Lublinem w Polsce to kolejna silna osobowość do układanki trenera Pawła Turkiewicza.
Martins ma 200cm wzrostu i jest uniwersalnym graczem. "Będziemy chcieli używać Laksę na pozycji numer 4, to zawodnik, który świetnie rozumie koszykówkę i może z tej pozycji być bardzo groźny na boisku" przyznaje trener Turkiewicz.

Obecnie Laksa przygotowuje się z kadrą Łotwy do Mistrzostw Świata i czeka na ogłoszenie, krótkiej listy zawodników na ten turniej. Wtedy poznamy dokładną datę przyjazdu zawodnika do Gliwic.
"Dziękuję za zaufanie, zrobię wszystko by spłacić Wiarę w moje umiejętności i pokazać się z jak najlepszej strony". 
Martins, o to jesteśmy spokojni!